Concurs de talente - Etapa finală

Asociația Iubire și Încredere a organizat Sâmbătă, 15 octombrie 2016, etapa finală a Concursului de talente, activitate realizată în cadrul proiectului cultural „Alături de copiii și tinerii ieșeni talentați”, finanțat de către Consiliul Județean Iași.

Acest proiect urmărește identificarea şi promovarea copiilor şi tinerilor cu talente deosebite în domeniul artistic din judeţul Iaşi, precum şi sensibilizarea familiei (părinţi, bunici) şi a şcolii pentru a susţine şi dezvolta aceste talente.
La etapa finală au participat câștigătorii ( premiile I, II, III) de la fiecare Secțiune (Interpretare muzicală, Compoziție literară și Actorie), din fiecare unitate de învățământ din cele 10 participante în cadrul proiectului:
- Școala Gimnazială Aroneanu, structura Dorobanț, 
- Școala Gimnazială Bârnova, structura Todirel 
- Școala Gimnazială nr. 1, Lunca Cetățuii, 
- Colegiul Național, Iași, 
- Colegiul Național Mihai Eminescu, Iași , 
- Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir, Iași, 
- Liceul Teoretic Miron Costin Iași, 
- Școala Gimnazială Otilia Cazimir, Iași 
- Școala Gimnazială Titu Maiorescu, Iași, 
- Școala Gimnazială Vasile Conta, Iași
 
REZULTATE CONCURS
COMPOZIȚII LITERARE
Premiul  I - Roiu Oana- Colegiul Naţional Mihai Eminescu, Iaşi
Premiul II - Pintilie Maria Cezara- Liceul Teoretic Miron Costin, Iaşi
Premiul III - Vatamanu Laura-Cosmina- Școala Gimnazială Vasile Conta Iaşi
Mențiune - On Narcis-Petru- Școala Gimnazială nr. 1, Lunca Cetăţuii
Diplome speciale:
Diploma specială pentru originalitatea transpunerii în proză a trăirii sufletești
Urtoi Alexia- Colegiul Naţional Iaşi
Diplomă specială pentru oglindire creativă a propriei imaginaţii 
Rusu Hanelore Serena Zinnia, Liceul Teoretic Miron Costin Iași
Diplomă specială pentru metafora copilăriei
Rață Nicolae - Școala Gimnazială Vasile Conta, Iaşi
Diplomă specială pentru umanizarea micilor viețuitoare
Sălăgianu Samuel - Școala Gimnazială Aroneanu, Structura Dorobanț
Diplomă specială pentru o invitaţie sensibilă în lumea lecturii- 
Însurățelu Patricia - Colegiul Naţional Mihai Eminescu, Iaşi
TEATRU
Premiul I – Dudău Bianca, Școala Gimnazială Otilia Cazimir, Iași
Premiul II – Râlea Daria, Școala Gimnazială Vasile Conta, Iași
Premiul III - Gugeanu Ana- Maria, Școala Gimnazială Vasile Conta, Iași
Mențiune - Șoitan Alexandra, Liceul Teoretic Miron Costin, Iași
Diplome speciale:
Diplomă specială pentru originalitate 
Damir Teona, Școala Gimnazială Titu Maiorescu
Diplomă specială pentru regie
Raicu Bogdan, Bacaoanu Sabina, Guzu Luca, Ciobanu Matei, Moraru Otilia, Colegiul Național
Diplomă specială pentru cel mai bun rol masculin
Șalariu Marco, Școala nr. 1 Lunca Cetățuii
Diplomă specială pentru debut
Țapu Nicoleta, Școala Gimnazială Bârnova, structura Todirel
Diplomă specială pentru originalitate
Maximoaie Bianca, Tibănescu Andreea, Colegiul Național Mihai Eminescu, Iași
Diplomă specială pentru expresivitate
Ciobanu Ana – Maria, Școala Gimnazială Vasile Conta, Iași
INTERPRETARE MUZICALĂ
Premiul I – Urtoi Alexia, Colegiul Național Iași
Premiul II – Ivanov Lidia, Colegiul Național Iași
Premiul III – Drîmbă Andra, Școala Gimnazială Titu Maiorescu Iași
Mențiune – David Gabriel, Școala Gimnazială Nr. 1, Lunca Cetățuii
Diplome speciale:
Diplomă specială pentru cea mai bună trupă
Corul de copii Tim și Tam, Școala Gimnazială nr. 1 Lunca Cetățuii
Diplomă specială pentru expresivitate
Parfeni Loredana, Școala Gimnazială Vasile Conta, Iași
Diplomă specială pentru prestația artistică
Mihu Diana, Școala Gimnazială Otilia Cazimir, Iași 
Ichim Misăilă Alexandra, Școala Gimnazială Otilia Cazimir, Iași
Igorov Neculae, Școala Gimnazială Otilia Cazimir, Iași
Hotin Robert, Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir, Iași
Bordeianu Livia, Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir, Iași
Aprotosoaiei Ștefana, Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir, Iași
Diplomă specială pentru interpretare
Nenescu Ana, Colegiul Național Mihai Eminescu, Iași
Aprofirei Alexandrina, Colegiul Național Mihai Eminescu, Iași
Diplomă specială pentru originalitate
Rotariu Jasmine, Școala Gimnazială Titu Maiorescu, Iași
Diplomă specială pentru simțul artistic și muzicalitate populară
Caonică Mădălina, Școala Gimnazială Aroneanu, structura Dorobanț
Denilov Mădălina, Școala Gimnazială Aroneanu, structura Dorobanț
Cioric Karina, Școala Gimnazială Bârnova, structura Todirel
 
Marele Premiu
Pavel Bianca, Colegiul Național, Iași
 
Premierea câștigătorilor va avea loc Sâmbătă, 22 octombrie, ora 12.00, în Aula Bibliotecii Centrale Universitare Mihai Eminescu din Iași, în cadrul unui Spectacol artistic, transmis în direct pe site-ul Asociației Iubire și Încredere (www.iubiresiincredere.ro) și pe canalul de You Tube.
În cadrul acestui eveniment va fi oferită gratuit și broșura ce cuprinde cele mai bune compoziții literare ale copiilor și tinerilor talentați.
Cele 12 premii și Marele Premiu al Concursului de talente vor fi oferite de un reprezentat al Consiliului Județean Iași, finanțatorul proiectului.
 

© Asociatia Iubire și Încredere 2018. Toate drepturile rezervate. | ANPC