CORURI PARTICIPANTE

15

Secțiunea Coruri de Licee de muzică și Seminarii.

  1. Corul Ihos al Colegiului de Artă Octav Bancilă, Iași – România
  2. Corala Spivanociki a Liceului de Muzică din Krivoi Rog – Ucraina
  3. Corul de tineret Delizia - Școala de muzică D. Sichynsky, Ivano-Frankovsk – Ucraina

Secțiunea Coruri ale Facultăților de Muzică și ale Facultăților de Teologie.

  1. Corul Rezonans al Universității Naționale Iurii Fedkovici, Cernauti – Ucraina
  2. Corul bărbătesc Mitropolitul Iosif Năniescu al Facultății de Teologie Ortodoxă, Iași - România
  3. Corul bărbătesc Flacăra, Orhei – Republica Moldova

Secțiunea Coruri de tineri amatori

  1. Corul de cameră Alexandru Petrosean al Universității Naționale Politehnice, Harykov – Ucraina
  2. Corul de tineret, Kiev – Ucraina
  3. Corala Cantabile a Academiei de Științe Economice, Chișinău – Republica Moldova
  4. Corul Cantorino al Liceului Teoretic Hyperion, Durlești – Republica Moldova
  5. Ansamblul coral popular de amatori Osanna de la Casa populară orășenească Ivano-Frankovsk – Ucraina

Secțiunea Coruri de Copii organizată în parteneriat cu Corul Național de Cameră Madrigal și proiectul Cantus Mundi

  1. Corul Fantazia al Centrului de Creație pentru Copii și Tineret, Ternopol – Ucraina
  2. Corul Musica Viva al Asociației Iubire și Încredere, Iași – România
  3. Corul de copii al Colegiului Național de Artă Octav Bancilă, Iași – România
  4. Corul de copii al Colegiului Național de Artă Ion Vidu, Timișoara – România
  5. Corul de copii al Fundației Solidaritate și Speranță a MMB, Iași – România

Invitat special Corul National de Cameră Madrigal, București - România

Secțiunea Formații de Muzică Psaltică

  1. Grupul psaltic Sfântul Nicodim al Facultății de Teologie Ortodoxă din Craiova - România
  2. Corul psaltic al Seminarului Ortodox Veniamin Costachi Neamț - România
  3. Grupul psaltic al Parohiei Sf. Ioan Botezătorul Botoșani - România
  4. Corul Basileus al Seminarului Teologic Ortodox Sfântul Vasile cel Mare Iași - România
  5. Grupul psaltic Trysaghion Iași - România
  6. Corul Bizantin Sf. Ioan Damaschin din Buzău - România
  7. Corul bizantin al Seminarului Teologic Chesarie Episcopul Buzău - România
  8. Grupul psaltic Altarul al Catedralei Mitropolitane din Iași - România

Corurile participante la Gala Festivalului

  1. Corul de cameră Preludiu București – România
  2. Corala Cantores Amicitiae Iași – România
  3. Grupul psaltic Byzantion Iași – România
  4. Corul Musica Viva al Asociației Iubire și Încredere, Iași – România
  5. Corul de copii al Colegiului Național de Artă Octav Băncilă, Iași – România
  6. Corul de copii al Fundației Solidaritate și Speranță a MMB, Iași – România
  7. Corurile care obțin locul I la cele 4 secțiuni

Alte coruri prezente în Festival: Corul mixt Dobrii Cintulov din orașul Silven – Bulgaria

© Asociatia Iubire și Încredere 2022. Toate drepturile rezervate. | ANPC